Wszystko to, co elektryzuje nas, kiedy myślimy o Francji

pixel2013 / Pixabay

Francja to niezwykle interesujący kraj. Zachwyca zarówno pod względem przepięknych krajobrazów i stylowych miast, chociażby takich jak stolica czyli Paryż, a także fascynuje jeżeli chodzi o dorobek kulturalny społeczeństwa francuskiego. To właśnie z tego kraju pochodzi tak wielu wspaniałych twórców, a niezliczone ilości rzeczy weszły na stałe do kanonu współczesnej kultury.

Moda rodem z Francji
Francuzi to doskonali krawcy i twórcy mody. Chyba nikogo nie trzeba do tego przekonywać, że zaraz obok Włoch, to jest właśnie z Francji pochodzi najpiękniejsza moda. Nazwisko takie jak Chanel zna przecież każdy. To jeden z najbardziej luksusowych domów mody świata, kwintesencja elegancji i dobrego stylu. Każda elegancka kobieta chciałaby mieć w swojej szafie marynarkę inspirowaną żakietami boucle, właśnie od Chanel. Na tą oryginalną mogą pozwolić sobie jedynie wybrańcy.

Francuska kuchnia
Kuchnia rodem z Francji to niebo w gębie. Warto wybrać się do klasycznej francuskiej restauracji, aby spróbować przysmaków, szczególnie tych inspirowanych dawną kuchnią. Francuska kuchnia jest lekka, ale dosyć konkretna. Sami Francuzi i Francuzki uważani są zaś za ludzi, którzy jadają z umiarem i nie opychają się. Z pewnością warto brać z nich w tym aspekcie przykład.

Najlepsi kochankowie świata
O Francuzach mówi się jeszcze jedno – ponoć to najlepsi kochankowie świata. W końcu do popkultury weszło określenie ” francuska miłość”, określające jedną z technik dawania sobie przyjemności. Nie da się ukryć, że dla mieszkańców tego kraju musi to być szczególnie schlebiające. Oczywiście to nie wszystkie rzeczy, które elektryzują nas kiedy myślimy o Francji. Wniosek nasuwa się tylko jeden – warto trochę lepiej poznać tak fascynujący kraj i jego ludzi.