Co warto przywieźć sobie z wakacji w Paryżu

PhotoMIX-Company / Pixabay

Francja kusi tanimi biletami do stolicy tego pięknego kraju czyli Paryża. Z wielu polskich miast można dostać się tam nawet za 200 zł w obydwie strony. To zatem głupota, aby z tego nie skorzystać. W końcu cały świat marzy o tym, aby zobaczyć jak żyją Francuzi pod kultową wieżą Eiffla.

Wakacje w Paryżu
Lato to doskonały czas, aby odwiedzić tętniący życiem Paryż. Całe miasto jest zielone, w parkach można znaleźć odrobinę ochłody, kiedy gwarne ulice w stolicy zwyczajnie zaczną już męczyć. Do Paryża jednak nie warto wybierać się bez dobrego planu na pamiątkowe zakupy. Kilka rzeczy po prostu warto stamtąd przywieźć dla własnej przyjemności.

Co przywieźć z Paryża
Cudowną pamiątką, a także upominkiem dla bliskich, będą kultowe już ciasteczka makaroniki, najlepiej od jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm czyli Laduree. Cukiernie tej marki zachwycają, po prostu chciałoby się zjeść wszystko. Kilka pięknie zapakowanycg makaroników będzie zatem doskonałym upominkiem i kwintesencją tego co francuskie. Będąc w Paryżu nie można sobie odmówić wyjechania na najwyższe piętro wieży Eiffla. Pamiątka z tym symbolem Francji wydaje się być po prostu must have, jeśli jest się już w tej części świata. Trochę bardziej stylowe oraz droższe będą natomiast pamiątki czysto modowe. Warto sprawić sobie na przykład jakiś dodatek od Chanel. Wśród Polek ogromną popularnością cieszą się na przykład broszki tej marki. Są drogie, jednak w zasięgu portfela przeciętnej pracującej kobiety. Dlatego właśnie tak wiele mieszkanek naszego kraju kupuje sobie takie broszki jako pamiątkę.