Fascynujące wakacje we Francji

nuno_lopes / Pixabay

Francja to jedna z piękniejszych destynacji na europejskie wakacje. Sami Francuzi uwielbiają jeździć po swoim kraju, często wynajmują kampery, aby w niespiesznym stylu eksplorować swój rodzinny kraj. Chociaż Francja kojarzy się z dosyć luksusowym kierunkiem, naprawdę da się ją zwiedzać również niskobudżetowo. Zdecydowanie warto zatem wybrać się na objazdową wycieczkę po Francji, aby poznać jej urokliwe zakątki.

Śladami najpyszniejszego wina
Francja jest znana jako producent jednego z najlepszych win świata. Cały świat uwielbia raczyć się czerwonym winem rodem z Burgundii. Może to właśnie doskonały pomysł na wakacje? Warto wybrać się na objazdową wycieczkę, od jednej malutkiej rodzinnej winnicy, do kolejnej. Tamtejsi gospodarze bardzo często oferują noclegi w pięknych gospodarstwach, przystosowanych do przyjmowania gości. Można zwiedzać winnice oraz raczyć się pysznym winem. Francuski krajobrazy bardzo często usiane są starymi twierdzami oraz zamkami, a zatem również miłośnicy zwiedzania w aspekcie historycznym, nie będą się nudzić.

Śladami pysznych serów
Francja słynie również z przepysznych serów. Można zatem zaplanować sobie wakacje, w których jedną z głównych atrakcji będzie degustacja lokalnych smaków, z dala od gwarnych miast, a blisko natury i mniejszych miejscowości, które żyją cudownie wolnym rytmem. W takich miejscach czas płynie zupełnie inaczej. Poza tym można zobaczyć, jak żyją i pracują zwykli Francuzi, jakże inni od zabieganych mieszkańców stolicy czyli Paryża. Coraz więcej osób decyduje się na takie wakacje, bo trend powolnego podróżowania, dzięki któremu można mocniej zgłębić konkretne miejsca, jest w dzisiejszych czasach naprawdę mocny. Odhaczanie kolejnych turystycznych atrakcji z listy jest już passe.