Francja na wakacje

EdiNugraha / Pixabay

Właśnie trwa szczyt sezonu wakacyjnego, sporo osób wciąż spontanicznie podejmuje decyzję o tym, dokąd chcą wybrać się na swój urlop. W końcu w Europie i na świecie jest tyle pięknych miejsc, który chciałoby się odwiedzić. W swoich rozważaniach z pewnością warto ująć Francję. Francja nie jest tanim wakacyjnym kierunkiem, ale jej piękne krajobrazy i zachwycające miasta zasługują na to, aby ją odwiedzić.

Paryż
Do Paryża lata wiele tanich linii, praktyczne z każdego większego miasta w Polsce. To zatem doskonały pomysł, aby upolować bilety i udać się na wycieczkę do stolicy Francji. To miasto zachwyca architekturą, stylem życia, kuchnią, modą oraz kulturą. Paryż na weekend to zdecydowanie za krótko. Francuzi są dumni ze swojej stolicy, często wspominają o tym, że do Paryża można wracać kilka razy, a i tak miasta nie pozna się do końca.

Lazurowe Wybrzeże
Lazurowe Wybrzeże będzie doskonałym miejsca dla tych osób, które uwielbiają plażą i morze. Tamtejsze krajobrazy zachwycą każdego, oraz na długo zapadają w pamięć. Miłośnicy piękna i luksusu upodobali sobie właśnie te rejony Francji, na szczęście w dzisiejszych czasach jest coraz więcej możliwości niskobudżetowe go podróżowania. Z pewnością warta odwiedzenia jest Nicea, która zachwyca wakacyjnym klimatem, plażami oraz pysznym jedzeniem.

Prowansja
Prowansja to ten rejon Francji, który kiedyś trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy. Niekończące się pola lawendy, która kwitnie najczęściej na przełomie czerwca i lipca, to zachwycające zjawisko. Warto zatem zorganizować sobie wypad bezdrożami Prowansji, aby zachwycić się tym urokliwym zakątkiem Francji.