Dlaczego Francuzki są tak stylowe

melancholiaphotography / Pixabay

W języku polskim istnieje dosyć popularne powiedzenia „Francja – elegancja”, które jasno wskazuje, jak większość Polaków kojarzy się ten kraj. Ogólnie Francuzji i Francuzi uważani są za ludzi bardzo stylowych, jednak to głównie o kobietach z tego kraju mówi się w tym kontekście. Jaki jest sekret stylu Francuzek? Czy inne Europejki mogą wyglądać równie dobrze jak one?

Sekrety stylu Francuzek
Mieszkanki Francji uważane są za kobiety wyjątkowo stylowe, jednak znawcy mody bardzo często podkreślają to, że Francuzki nie przykładają zbyt dużej wagi do tego, aby wyglądać tak świetnie. One to po prostu mają w sobie. Cechuje je raczej dużo nonszalancja w doborze stroju, ponoć nie tkwią przed lustrem w nieskończoność, a raczej szybko uzyskują doskonały efekt. Kluczem do tego są ubrania i dodatki najwyższej jakości. Francuzki inwestują w rzeczy proste i klasyczne, ale też takie, które mają niebanalne wykończenie i to „coś” w sobie. Lubią wyglądać naturalnie, dlatego ich makijaż jest raczej dyskretny, a włosy ułożone raczej niedbale. Wszystko to tworzy i tak efekt piorunujący.

Stylowe Francuzki wzorem dla innych kobiet
To właśnie dlatego kobiety z Francji są wzorem stylu dla kobiet na całym świecie. Powstają nawet książki o tym, jak stworzyć swój wizerunek na wzór stylowych mieszkanek Francji. Z pewnością płynie z nich jedna dobra lekcja – lepiej kupować mniej niż więcej, miksować to co modne i współczesne, z tym co ma się już od wielu lat i co przedstawia sentymentalną wartość. Nie przesadzać z makijażem, czasami na ustach wystarczy doskonała szminka, aby zrobić piorunujący efekt. Ilość sprzedanych książek o styl Francuzek wskazuje, że kobiety na całym świecie chciałyby wyglądać tak jak one.